Розмір шрифту

A A A

Колір сайту

K K K

Відбулося офіційне відкриття Інклюзивно-ресурсного центру Тиврівського району

16.10.2019

74226565 931716730548600 8600872731241611264 O

Сьогодні, 16 жовтня, відбулося офіційне відкриття  комунальної установи«Інклюзивно-ресурсний центр Тиврівського району» Тиврівської районної ради Вінницької області .

У закладі вже рік проводять комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей, а також допомагають їх соціальній адаптації. Інклюзивно-ресурсний центр покликаний забезпечувати методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років протягом усього навчання.  Послуги центру є безкоштовними для їх батьків. ІРЦ розташований на базі ЗОШ І-ІІІ ст.. смт.Тиврів та обслуговує дітей Тиврівського району  та Гніванської ОТГ. Фінансування закладу здійснюється за рахунок освітньої субвенції. 

Центр оснащений відповідними засобами, предметно-ігровим, розвивальним та корекційним середовищем.  Для малечі спеціально обладнали кімнати, встановили тренажери. Вбиральню зробили доступною для дітей, а перед входом облаштували зручний пандус. У закладі отримують супровід і педагоги, які працюють в інклюзивних закладах міста. Таким чином, вони зможуть адаптуватися до сучасних потреб інклюзії. У центрі працюють  корекційні педагоги, а також учитель-реабілітолог. Проводяться  заняття із реабілітації дітей із порушеннями опорно-рухового апарату, а також вчителями – логопедами, вчителем-дефектологом, практичними психологами.

На відкриття центру завітали Красовський Ярослав Йосипович – голова Тиврівської районної ради, Бойко Віктор Володимирович – голова Тиврівської районної державної адміністрації,   Заворітній Олександр Васильович – перший заступник голови Тиврівської РДА , Вітюк Володимир Вікторович – заступник голови Тиврівської РДА,  Касянчук Людмила Леонідівна – начальник управління освіти молоді та спорту Тиврівської РДА, селищний голова смт. Тиврів Кицишин Сергій Миколайович, голова профспілки працівників освіти Подзігун Михайло Сергійович, меценати – представник благодійного фонду фірми «Кернел» пані Людмила Бойко, приватний підприємець Гавриш Костянтин Анатолійович. Працівники методичного кабінету, керівники навчальних закладів району, наших колег педагогів.

В своїх виступах присутні підкреслили,  що у нашій державі набирає потужних обертів освітня реформа, невід’ємною частиною якої є інклюзивна освіта. В питанні розвитку інклюзивного навчання Україна зробила потужний крок уперед, не тільки ухвалили відповідні закони, а й надали гідну фінансову підтримку розвитку інклюзивного освітнього простору. Зокрема для облаштування Тиврівськогоінклюзивно-ресурсного центру з державного бюджету було виділено  180 тис. та 140 тис грн.  на психо-діагностичні методики для проведення комплексної оцінки. Без підтримки районної влади зокрема, Тиврівської районної державної адміністрації, засновника Тиврівської районної ради,  ця  ініціатива ще довго втілювалася б в життя.  Відкриття було б не можливим без підтримки наших  меценатів та благодійників, які не стояли осторонь проблеми підтримки дітей з особливими освітніми потребами та створення для них комфортного, безбар’єрного простору. Так благодійним фондом Кернел було виділено 13 тис. грн. для закупівлі і встановлення міжкімнатних і вхідних дверей.

Центр покликаний створювати гідні умови навчання та виховання для дітей з особливими освітніми потребами, захищаючи право дітей на якісну освіту, отримання професії та  повноцінного суспільного життя.

      Багато теплих слів було сказано на адресу працівників інклюзивно-ресурсного центру, а також презентовано подарунки.