Розмір шрифту

A A A

Колір сайту

K K K
 Gerb Black And White
УКРАЇНА
Тиврівська районна рада
Тиврівського району
Вінницької області
9 СЕСІЯ 7 СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
від 29/09/2016 року№179смт Тиврів
стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку у населених пунктах району та про хід виконання Єдиної комплексної правоохоронної програми Тиврівського району на 2010-2014 роки, затвердженої рішенням 23 сесії районної ради 5 скликання від 14 травня 2010 року термін дії якої продовжено до 01 січня 2017 року.

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України „Про місцеве
самоврядування в України, статті 9 Закону України «Про основи національної
безпеки Україні», Закону України „Про участь громадян в охороні
громадського порядку і державного кордону", обговоривши інформації начальника Тиврівського районного ВП Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області, начальника Гніванського МВП ГУНП у Вінницькій області, прокурора Жмеринської місцевої прокуратори про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку у населених пунктах району та про хід виконання Єдиної комплексної правоохоронної програми Тиврівського району на 2010-2014 роки, затвердженої рішенням 23 сесії районної ради 5 скликання від 14 травня 2010 року, термін дії якої продовжено до 01 січня 2017 року рішенням 30 сесії районної ради 6 скликання від 20.01.2015 року № 539, висновок постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, взаємодії з органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами, військовими, громадськими формуваннями та адміністративно - територіального устрою, районна рада

ВИРІШИЛА:

 

  1. Інформації начальника Тиврівського районного ВП Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області Тріща О.Л., начальника Гніванського МВП ГУНП у Вінницькій області Василика В.В., прокурора Жмеринської місцевої прокуратори Кислова Ю.А.  про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку у населених пунктах району та про хід виконання Єдиної комплексної правоохоронної програми Тиврівського району на 2010-2014 роки, затвердженої рішенням 23 сесії районної ради 5 скликання від 14 травня 2010 року,  термін дії якої продовжено до 01 січня 2017 року рішенням 30 сесії районної ради 6 скликання від 20.01.2015 року №539, взяти до відома.

 

  1. Рекомендувати:

         2.1.Тиврівському районному ВП Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області (Тріщ О.Л.), Гніванському міському ВП ГУНП у Вінницькій області (Василик В.В.)

2.1.1. Постійно аналізувати стан правопорядку в кожному населеному пункті району та за результатами аналізу вживати заходів щодо запобігання  проявам злочинності.

2.1.2. Проводити роз’яснювальну роботу серед населення району щодо важливості участі громадян в охороні громадського порядку та боротьбі зі злочинністю.

2.1.3. Проводити профілактичні заходи із попередження дорожньо-транспортних пригод, зниження тяжкості їх наслідків шляхом організації безперервної навчально-роз’яснювальної роботи та формування свідомого ставлення громадян до дотримання правил безпеки дорожнього руху.

2.1.4. Спільно із головами виконавчих комітетів сільських, селищних та міської рад активізувати роботу по боротьбі з пияцтвом та самогоноварінням в районі, провести додаткові заходи, спрямовані на попередження та виявлення вогнищ самогоноваріння, виявлення осіб, які займаються збутом самогонних напоїв; контролю за додержанням торгівельними, культурно-розважальними закладами законодавчих актів щодо порядку продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. У разі виявлення фактів незаконної реалізації спиртних напоїв, винних притягувати до відповідальності та порушувати питання про доцільність функціонування цих закладів.

2.1.5. Активізувати роботу щодо прийняття кінцевих процесуальних рішень в провадженнях з додержанням термінів розгляду. Використовувати можливості укладання угод про примирення та визнання винуватості. Забезпечити обрання запобіжних заходів у кожному кримінальному провадженні, де наявні підстави для їх обрання.

2.1.6. Активізувати роботу оперативних підрозділів щодо здійснення оперативно-розшукової діяльності.

2.1.7. Активізувати роботу щодо стану протидії кримінально-караній корупції, насамперед у бюджетній сфері та в сфері земельних відносин.

2.1.8. При притягненні осіб до кримінальної та адміністративної відповідальності звертати увагу на захист конституційних прав громадян.

 

          2.2. Жмеринській місцевій прокуратурі (Кислов Ю.А.) посилити заходи прокурорського реагування, спрямовані на :

  • протидію проявам злочинності, насамперед у сфері незаконного oбiгy зброї, наркотичних засобів, торгівлі людьми, нелегальної міграції, заволодіння власністю тощо;
  • додержання підприємствами, установами, організаціями законодавства про оплату праці, притягнення до відповідальності керівників, які не забезпечують своєчасну, в повному обсязі та не нижче визначеного державою мінімального розміру, виплату заробітної плати, а також погашення заборгованості з неї.

 

           2.3. Міському, селищним, сільським головам:

            2.3.1. Спільно з правоохоронними органами:

– проаналізувати протягом третього кварталу 2016 року на сесіях або розширених засіданнях виконкомів стан дотримання законності, попередження та боротьби зі злочинністю, вжити додаткових заходів щодо поліпшення криміногенної ситуації;

  • – організувати профілактичну роботу з населенням з метою недопущення несанкціонованих посівів наркомісних сільськогосподарських культур.

 

            2.3.2. Забезпечити тісну взаємодію та обмін інформацією між співробітниками поліції та працівниками місцевих рад;

            2.3.3. Сприяти діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку і профілактичній роботі;

            2.3.4. Провести паспортизацію вулиць, майданів, парків та інших місць масового перебування та відпочинку людей у населених пунктах району з метою виявлення несприятливих для охорони громадського порядку чинників;

2.3.5. Забезпечити ефективний громадський контроль за проведенням роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, наявністю законних підстав продажу на розлив вино-горілчаної продукції, сертифікатів відповідності на продукти харчування та терміни придатності продуктів харчування та у разі виявлення порушень вживати відповідні заходи;

            2.3.6. На основі всебічної оцінки кримінального стану  у відповідному населеному пункті розробити комплексні плани профілактики правопорушень і забезпечити їх  неухильне виконання.

 

               2.4. Відділу освіти райдержадміністрації (Нижник О.Т.), відділу у справах сім’ї та молоді, фізичної культури та спорту райдержадміністрації (Никодим Л.П.), службі у справах дітей райдержадміністрації (Берегуляк А.Л.), районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Франко О.П.) спільно з правоохоронними органами:

               2.4.1.Активізувати проведення спільних рейдів з метою вилучення бездоглядних та безпритульних дітей, виявлення неблагополучних сімей, вжиття заходів до батьків або осіб, що їх замінюють за неналежне виховання і навчання дітей;

  • 4.2. Проводити щоквартально моніторинг стану злочинності та правопорушень серед неповнолітніх, узагальнювати його результати та розробити заходи щодо поліпшення превентивно-профілактичної роботи з попередження дитячої злочинності, негативних звичок та проявів насильства та жорстокості;
  • 4.3. Забезпечити систематичну профілактичну просвітницьку роботу в загальноосвітніх закладах району з питань формування здорового способу життя, запобігання вжиття наркотичних речовин учнівською молоддю;

            2.4.4. Проаналізувати якість інформаційно-освітницької роботи в загальноосвітніх закладах з питань запобігання вживанню учнями пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв, наркотичних засобів, психотропних речовин;

            2.4.5. Постійно проводити інформаційно-просвітницьку роботу з питань  виховання гендерної культури та запобігання всім формам насильства в сім’ї, в позашкільний та позаурочний час, для цього практикувати проведення тренінгів та засідань за  круглим столом із залученням засобів масової інформації;

            2.4.6. Інформувати населення через засоби масової інформації про правові основи запобігання та протидії насильству в сім’ї і види допомоги особам, які потерпають від насильства в сім’ї.

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань депутатської діяльності, взаємодії з органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами, військовими, громадськими формуваннями та адміністративно – територіального устрою (Степанишин С.М.).
Голова районної ради Я.Й. Красовський