Розмір шрифту

A A A

Колір сайту

K K K

Обласна конкурсна комісія підтримала 11 проектів, які фінансуватимуться за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього середовища в 2019 році

14.05.2019

Image11

11 травня, під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка відбулось чергове щоквартальне засідання конкурсної комісії обласного фонду охорони навколишнього середовища.

В ході засідання було розглянуто низку першочергових природоохоронних заходів для фінансування за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього середовища.

«Традиційно ми продовжуємо підтримувати напрямки утилізації твердих побутових відходів. В планах – провести виїзне засідання комісії для голів об’єднаних територіальних громад і голів райдержадміністарцій в Іллінецькій ОТГ, аби продемонструвати роботу сміттєсортувальної лінії як показового проекту, який необхідно наслідувати іншим», – наголосив перший заступник голови ОДА.

Андрій Гижко повідомив, що наразі лінія повноцінно експлуатується, окрім того, заплановано доукомплектувати її виробничими підрозділами.

У свою чергу, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник додав: «Ми відпрацьовуємо  досить важливий стратегічний напрямок, якому немає аналогів в Україні, — це комплекс міжрайонного співробітництва з питань сортування та утилізації сміття. На сьогодні Іллінецька ОТГ підписала відповідні меморандуми про співпрацю  з Іллінецькою райдержадміністрацією, з Оратівською ОТГ, напрацьовано певні засади співробітництва з Ковалівською ОТГ Немирівського району».

Василь Броварник наголосив на необхідності зробити процес збору та переробки сміття економічно вигідним, або, принаймні, забезпечити його ринкову окупність.

З-поміж інших першочергових природоохоронних заходів перший заступник голови ОДА назвав збереження природно-заповідного фонду, охорону  і раціональне використання водних ресурсів, ресурсів рослинного та тваринного світу, підвищення ефективності здійснення державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, підвищення просвітницького рівня з метою пропаганди охорони навколишнього природного середовища.

Варто зазначити, що  цьогоріч на розгляд комісії  органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та територіальними органами центральних органів виконавчої влади подано 120 екологічних проектів з фінансування за рахунок коштів Фонду понад 245 млн. грн. Слід зазначити, що в обласному бюджеті на реалізацію даних проектів  передбачено близько 62 млн. грн.

Відтак, у зв’язку з обмеженістю коштів Фонду, запропоновано членам Комісії поетапне фінансування природоохоронних заходів залежно від надходжень до Фонду, першочерговості та розміру співфінансування з місцевих бюджетів.

Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування