Розмір шрифту

A A A

Колір сайту

K K K

На Тиврівщині відзначають День Соборності України

22.01.2020

Dsc 0036

22 січня Україна відзначає одне із найважливіших державних свят – День Соборності. Цьогоріч виповнюється 101 рік з дня проголошення Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
Сьогодні біля пам’ятного знаку вчителям та членам товариства «Просвіта», репресованим за патріотичну діяльність в 1920 році відбулись районні заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України. В заходах взяли участь голова районної ради Ярослав Красовський,  заступник голови райдержадміністрації Вілодимир Вітюк, Тиврівський селищний голова Сергій Кицишин, представники установ, організацій району, учнівська молодь.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять героїв, що принесли жертву на вівтар незалежності, соборності, державності України. По завершенню відбулась урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку вчителям та членам товариства «Просвіта», репресованим за патріотичну діяльність в 1920 році.

Після урочистостей, на площі  біля Будинку культури учні та педагогічних колективів Тиврівського ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки та Тиврівської загальноосвітньої школи  влаштували флешмоб «Україна – це ми!». 

Документ про об’єднання УНР і ЗУНР був проголошений на масовому віче, яке проходило на Софійській площі Києва 22 січня 1919 року за участю представників республік – Лонгіна Цегельського (державний секретар внутрішніх справ уряду ЗУНР) та Володимира Винниченка (глава Директорії УНР).

Dsc 0034