Розмір шрифту

A A A

Колір сайту

K K K

Символіка району

Герб Тиврівського району

Герб Тиврівського районумає щитовидну форму.

На верхній частині щита зображено фрагмент орнаменту трипільської культури – так званні «коні», що відображають історичне минуле – поселення тиверців – пращурів тиврівчан.

Внизу щита зображено частину фортечної стіни, що є свідченням історичної минувшини, визвольної боротьби за свободу і незалежність. Герб перетинає смуга Південного Бугу.

В центрі герба вінок, що складається з половини шестерні та половини дубового вінка. В центрі вінка три колоски, що символізують єднання  в праці трьох поколінь, достаток.

Gerb Of Tivriv

Ці елементи – характеристика сучасної діяльності трудівників району, які поєднують сучасне промислове виробництво із сільським господарством. Дубовий вінок – символ  трудової звитяги, міці.

Фон щита срібно-золотий: срібло – це символ покладів граніту, що є візиткою району, колір золота – золотий колос, золоті люди. Напис «Тиврів» червоно-малинового кольору, що символізує пам’ять, пролиту кров визволителів, колір козацьких знамен, що полум’яніли над могилою-курганом брацлавського полковника Данила Нечая. Над буквою «і» – крапка, як завершеність задуму, у вигляді сонця – символічного знаку Подільської губернії та хреста – символу духовності.

Прапор Тиврівського району

Prapor Of TivrivПрапор Тиврівського району — один з офіційних символів Тиврівського району Вінницької області, затверджений 29 жовтня 2009 року рішенням №388 19 сесією Тиврівської районної ради 5 скликання.

Прапор являє собою прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3 та розділений по горизонталі на три рівновеликі смуги синього, жовтого та малинового кольорів. В його центрі на щитку вертикально розміщено герб району.